• Burza kníh - 20.3.2018

     • Odlož všetko a čítaj - 19.3.2018

     • Talentárium - dramatická súťaž - 14.3.2018

     • Dňa 14. 03. 2018 sa konala dramatická súťaž, ktorá je súčasťou Talentária. Žiaci si pripravili krásne divadlá na tému priateľstvo. Urobili si úžasné rekvizity a jednotlivé postavy z krátkych divadielok stvárnili presvedčivo ako skutoční umelci.

       

      Súťažili triedy:

      2. A - Mravček Lolo

      2. B – Nešťastný bocian

      3. A – Išlo vajce na vandrovku

      3. B – Domček, domček kto v tebe býva

      4. A – Viktória a jej priatelia

      4. B – Maťko, Kubko

      5. A – Pat a Mat

      5. B – Dobrá a zlá tireda

      6. A – Priatelia

      7. A - Naši

       

     • Tehlička

     • Aj tento rok sa naša škola zapojila do celoslovenskej zbierky Tehlička. Zbierku organizuje občianske združenie SAVIO, ktoré týmto upozorňuje na fenomén Deti ulice v krajinách ako Angola, Azerbajdžan, Južný Sudán, Keňa či na území Sibíri a zároveň  ňou pomáhajú zlepšiť životné podmienky týchto detí.

      Žiaci našej školy si za symbolických 10 centov môžu zakúpiť tehličku, ktorú následne nalepia na plagát. Tento rok sa organizuje zbierka pod heslom: „Pomôžme im uhasiť smäd po vzdelaní“ . Skôr, ako sa deti v Keni totiž naučia písať a počítať, musia sa naučiť, ako prežiť takmer bez vody.

       

     • Výmenný pobyt v Poľsku - Branice - 9-12.3.2018

     • Od 9. do 12.3.2018 sa žiačky 2. stupňa zúčastnili na výmennom pobyte v Poľsku. Hostiteľom bola naša družobná škola Zespół Gimnazjalno-Szkolny, Szkoła Podstawowa Branice, ktorá dievčatám pripravila bohatý program, v rámci ktorého zažili veľa zábavy, osvojili si nové zručnosti, upevnili staré priateľstvá a nadviazali nové. Domov si tak prinášajú mnoho zážitkov a už teraz sa všetci tešíme na ďalšie spoločné stretnutie, tento raz u nás v Mútnom.  

     • Okresné kolo - florbal, starší žiaci - 9.3.2018

     • V piatok, 9.3.2018, sa naši starší žiaci zúčastnili majstrovstiev okresu vo florbale - v Rabči. Obsadili tretie miesto a priniesli si bronz. Očakávania mali vyššie, aj herne to nebolo zlé, ale chýbal kúsok šťastia. Pozitívne je, že pravidelne nosia domov zo súťaží medaily a výkonnostne aj herne napredujú. Pozitívnou energiou dokážu strhnúť aj mladších nasledovníkov. A o to tu predsa ide, aby sa mládež hýbala fyzicky,  nielen prstami na sociálnych sieťach. Vtedy budú víťazmi všetci!

       

     • Hviezdoslavov Kubín - recitačná súťaž - 8.3.2018

     •  

      Dňa 08. 03. 2018 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci vystupovali v troch kategóriách. Každá kategória mala zastúpenie v poézii a próze. Výber recitačných ukážok bol zaujímavý a žiaci sa snažili aj o dokonalý prednes.

       

      Vyhodnotenie recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín:

      1. kat. poézia
      1. miesto: Paulína Juríčková
      2. miesto: Jakub Straka
      3. miesto: Lucia Vojtasová

       

      1. kat. próza
      1. miesto: Adelka Maruščáková
      2. miesto: Miriam Buľáková
      3. miesto: Alžbeta Jozefiaková

       

      1. kategória

      V tejto kategórii bola udelená cena poroty. Tú získala žiačka 5. B triedy Hyacinta Boleková.

       

      III. kat. poézia

      1. miesto: Michaela Kubaľová
      2. miesto: Katarína Krišová
      3. miesto: Veronika Krišová

      III. kat. próza

           1.    miesto: Simonka Petruláková

           2.    miesto: Evka Paterková

           3.    miesto: Andrej Judiak

     • Noc s knihou - 2.3.2018

     • Piatok 2. marec 2018 nebol len začiatok obyčajného víkendu. Tento deň, no najmä noc,patrila všetkým nadšencom kníh. Do školy prišli v nezvyčajnom čase o 19:00 hod. takmer 120 žiakov 1.stupňa a 30 žiakov 9. ročníka. Boli vystrojení na nezvyčajnú noc - s iskrou v očiach, rýchlym krokom a tajomným očakávaním z príchodu Noci s knihou. Školáci sa tešili na nocovanie v spacích vakoch a hlavne na netradičnom mieste – v škole, so spolužiakmi a pani učiteľkami. Témou tohto ročníka bola Gabriela Futová, naším deťom veľmi blízka, spisovateľka. Zmyslom noci bolo pripraviť deťom taký program, aby zistili, že knihy otvárajú dvere do sveta fantázie, aby zažili niečo čarovné, vzrušujúce, tajomné no zároveň i hravé, jednoducho strávili noc, na ktorú tak skoro nezabudnú. Rôznymi aktivitami bližšie spoznávali tvorbu a život spisovateľky. Po týchto rôznych úlohách sa veľmi ťažko zaspávalo, preto ráno všetci odchádzali nevyspatí, zato spokojní a plní nezabudnuteľných zážitkov.Veď ako povedal J.A. Komenský: „Kto nemiluje knihu, nemiluje múdrosť a ten, kto nemiluje múdrosť, stáva sa hlupákom“.

     • Rozprávkové vretienko 5-9, recitačná súťaž

     • Dňa 15. 02. 2018 sa na našej škole uskutočnila recitačná súťaž Rozprávkové vretienko. Žiaci, ktorí sa zúčastnili súťaže mali krásne rozprávkové ukážky.

      Vyhodnotenie recitačnej súťaže: Rozprávkové vretienko

      1. miesto: Timea Vraňáková
      2. miesto: Karin Kosmeľová
      3. miesto: Patrícia Pjonteková
     • Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou - 28.2.2018

     • Do galérie Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou - 28.2.2018 boli pridané fotografie.

      Hoci 28. február nie je v kalendári označený ako nejaký sviatok, v našej škole sme tento dátum mohli pokojne označiť červenou. Nie každý deň máme možnosť privítať vzácnu návštevu a autorka kníh pre deti, Gabriela Futová, takou určite je. O tom, že jej patrí významné miesto medzi spisovateľkami detskej literatúry, svedčia takmer dve desiatky kníh, ktoré napísala. Pani Gabika precestovala mnoho kilometrov až z Prešova, aby sa s našimi deťmi, mimochodom  pútavým a vtipným spôsobom, podelila o svoje myšlienky. Rozprávala nielen o tvorbe svojich kníh, ale dovolila deťom nahliadnuť aj do svojho súkromného života. Zaujímavosťou besedy bola mimoriadna aktivita detí, mali prečítané množstvo kníh a pani spisovateľke kládli jednu otázku za druhou. Okrem toho si spolu s pani učiteľkami a pánom učiteľom pripravili veľa tematických kresieb, projektov a plagátov. No a aká by to bola beseda, keby na jej konci chýbala autogramiáda. Nechýbala, pani Gabiku musela poriadne bolieť ruka, veď podpisovať sa hodinu, to dá veru zabrať.

      Čas je neúprosný, najmä ak ide o príjemne strávené chvíle. Nebolo tomu inak ani dnes - zazvonil zvonec a krásnemu stretnutiu bol koniec. Ešteže nám ostali fotografie, ktoré aj po rokoch pripomenú nádherné chvíle.

     • Okresné kolo vo florbale - 13.2.2018

     • 13.2.2018 naši žiaci odohrali zápas kvalifikácie do okresného kola vo florbale proti Oravskemu Veselému. Chlapci suverénnym výkonom nedali súperovi šancu a po výsledku 8:1 postúpili na okresné kolo. Len tak ďalej!

     • Rozprávkové vretienko (1.- 4. ročník) - 12.2.2018

     • Pondelok 12.2.2018 patril malým recitátorom detských rozprávok. Stretli sa najlepší z triednych kôl 1.stupňa ZŠ na školskom kole v prednese rozprávky v súťaži ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO. Niektorí z nich stáli pred publikom a porotou prvýkrát, iní zas využili svoje skúsenosti. Porota v zložení p.uč.Kapičákovej, p.uč. Kumorovej, p.uč. Kšenzulákovej a p.uč. Jurčákovej spomedzi žiakov vybrala: 

      1.miesto - Laura Babečková 4.A

      2.miesto - Karolína Holubjáková 3.B

      3.miesto - Paulína Juričková 4.B 

      Laura Babečková postupuje do okresného kola, kde bude reprezentovať našu školu.

     • Školský ples - 8.2.2018

     • Dňa 8. februára sa žiaci 7. až 9. ročníka veľmi tešili, pretože si spoločným úsilím pripravili dlhoočakávanú akciu - Školský ples. V sále obecného úradu sa zabávali výbornou hudbou, vtipným programom, piesňami na želanie a voľbou kráľovnej a kráľa plesu. V prúde učenia a testovania bolo toto poobedie príjemným oddychom, posilnením vzájomných vzťahov a v neposlednom rade poukázaním na šikovnosť a ochotu žiakov spolupracovať pri tvorbe rôznych akcií.

     • Dejepisná olympiáda, školské kolo - 5.2.2018

     • V pondelok 5.2.2018 sa na našej škole konalo školské kolo dejepisnej olympiády. Zúčastnení sa museli popasovať s náročnými testovými úlohami, v ktorých ukázali svoj záujem o dejiny a svoju snahu vzdelávať sa a rozumieť historicko-spoločenským súvislostiam. Patrí im veľká poklona!

      Umiestnenie:Kategória C: 1. miesto - Marek Kozaňák 9.A       2. miesto - Eliška Loffayová 9.B

                         Kategória D: 1. miesto - Vladko Tisoň 8. B

                       Kategória E: 1. miesto - Ondrej Tisoň 7.B          2.miesto - Dávid Tomašák 7 A  

      Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, postupujú na okresné kolo do Námestova, ktoré sa uskutoční 15. februára 2018.

     • Okresné kolo v stolnom tenise - 30.1. 2018

     • Žiačky Denisa Samuhelová, Veronika Okoličányová a Monika Samuhelová výborným výkonom obhájili víťazstvo na majstrovstvách okresu z minuleho roka a znova postúpili na krajské kolo do Čadce.

      Taktiež naši žiaci Kristián Jakubják, Ondrej Durčák a Jozef Murín v silnej konkurencii obsadili 5. miesto.

       

       

     • Kúzelný karneval - 29.1.2018

     • Do galérie Kúzelný karneval - 29.1.2018 boli pridané fotografie.

      Pondelok 29.1.2018 našu školu prišiel zabaviť KÚZELNÍK WOLF a jeho SRANDA BANDA na Kúzelnom karnevale. Všetci sme sa prezliekli do masiek a spoločne sa zasmiali, zabavili a zatancovali. Kúzelník Wolf nám predviedol rôzne triky, zavtipkoval si z pani učiteliek, naučil nás zopár tanečných krokov. Škola praskala od smiechu.Tešíme sa na jeho nové čísla aj niekedy nabudúce.

     • Lyžiarsky výcvik - 22. - 26.1. 2018

     • Do galérie Lyžiarsky výcvik boli pridané fotografie.

      V dňoch 22.1.-26.1.2018 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili Lyžiarskeho kurzu v Nižnej. Okrem toho, že sa naučili lyžovať, absolvovali aj iné zaujímavé aktivity- bowling, plávanie v bazéne a prednášku s horolezcom. Žiaci boli rozdelení do 5 skupín a posledný deň súťažili medzi sebou v skupinách o najrýchlejšieho lyžiara a lyžiarku. Žiakom sa celý pobyt veľmi páčil. Siedmaci ďakujú pani riaditeľke, pánovi starostovi a pani učiteľkám - inštruktorkám, ktoré s nimi tento kurz absolvovali. :)

       

     • Kvalifikácia do okresného kola v stolnom tenise - 17.,19.1.2018

     •  

      Naše žiačky v zložení Veronika Okoličányová, Denisa a Monika Samuhelové a žiaci Kristián Jakubják, Jozef Murín a Ondrej Durčák po suverénnom výkone postúpili na okresné kolo, ktoré sa bude konať v Rabči. Držíme palce!