• Návšteva pána starostu Mariána Murína

• Dňa 26.10. našu školu poctil svojou návštevou náš milý pán starosta, Marián Murín, nezávislý kandidát na predsedu ŽSK. Žiakom našej školy venoval kompletnú futbalovú výstroj - dresy, štucne a futbalovú loptu. Za tento veľký dar ĎAKUJEME smileysmileysmiley.

• Kvalifikácia do okresného kola - malý futbal žiačok

• 17.10.2017 odohrali naše žiačky kvalifikačný zápas v malom futbale o postup do okresného kola proti Lokci. Po výbornom výkone zvíťazili 4:0, postúpili ďalej, a my dúfame, že rovnako sa im bude dariť aj nabudúce. Držíme palce!

• Metodický deň z anglického jazyka

• Školský úrad v spolupráci s kabinetom ANJ v Námestove, s  Macmillan Education SR, so ZŠ a s predmetovou komisiou ANJ v Mútnom zorganizoval dňa 16.10.2017 metodický deň ANJ pre učiteľov anglického jazyka 3. – 9. ročníka, ktorý sa uskutočnil v ZŠ s MŠ Mútne. Metodického dňa sa zúčastnilo 19 učiteliek a lektorka Ing. Gréta Korpádiová - Macmillan Education SR, ELT consultant.

Metodický deň bol venovaný učeniu sa cez vizuálne vnemy. Lektorka predviedla praktické ukážky aktivít, ktoré sa dajú zaradiť do vyučovacieho procesu. Zamerala sa na čítanie a gramatiku. Učiteľky si vyskúšali aktivity, a tak na vlastnej koži mohli pocítiť, ako sa ich žiaci budú pri jednotlivých aktivitách cítiť. Keďže aktivity už boli vyskúšané vo výučbe, učiteľky si odniesli mnoho praktických rád ako ich modifikovať vo výučbe ANJ.

Účastníčky obdŕžali od lektorky vypracovaný metodický list s popisom ďalších aktivít.

Prítomné učiteľky boli oboznámené s plánom práce kabinetu ANJ na školský rok 2017/18 a spoločne sme sa dohodli na termíne a náplni ďalšie metodického dňa.

• Do školy na bicykli

• V dňoch 12.-16.6. 2017 sa i naša Základná škola s materskou školou Mútne zapojila do celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“. Naším hlavným cieľom bolo deti rozhýbať, naučiť ich, že do školy sa dá dostať nielen autom či autobusom, ale i na bicykli, a tak chrániť životné prostredie, ale najmä niečo urobiť pre svoje zdravie.

V internetovom hlasovaní získala naša škola 1. miesto, a preto nám organizátori tejto súťaže - pán Peter Klučka (národný cyklokoordinátor) a pán Peter Rožár 11.10. priniesli osobne našu výhru: 48 stojanov na bicykle a pufky (šatky) pre najaktívnejších júnových cyklistov. Ako poďakovanie si žiaci našej školy nachystali krátky kultúrny program. Odovzdávania sa zúčastnil i pán starosta-Marián Murín.

Na záver si celá škola urobila spoločnú fotografiu, ktorú sľúbili títo páni doručiť PETROVI SAGANOVI.

• Pasovanie prváčikov

• Vo štvrok,5.10.2017 sa konalo pasovanie prvákov. Deti boli pasované za členov fakult HARRYHO POTTERA - Chrabromil, Bystohlav a Bifľomor. Každý prváčik dostal tričko s logom školy a  za sprievodu hudby, triednych pani učiteliek a deviatakov (oblečených za študentov Rokfortskej strednej čarodejníckej školy) vošli do čarovnej krajiny mágie.

Svoju šikovnosť prváčikovia preukázali splnením úloh:

1. V metlobale triafali loptičku do bránky.

2. Z kociek poskladali postavy študentov z Rokfortskej strednej školy.

3. Poskladali z písmen názov svojej fakulty.

Po splnení všetkých úloh boli prváčikovia slávnostne pasovaní Dumbledorom .Každý prvák dostal šmolkoprvácky certifikát a kravatu,ktoré mu budú spomienkou na tento deň.Taktiež boli odmenení sladkou mafínkou.  Po pasovaní sa prváci s ostatnými žiakmi  zabavili na diskotéke.

• Divadlo v Námestove

• Piatok 29.9. v poobedňajších hodinách sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka s pani učiteľkami PaedDr. L. Kumorovou a Mgr. V. Kšenzulákovou rozhodli navštíviť divadlo v Námestove. Z plánovaného predstavenia Zbojník Rumcajs pre chorobu hlavného herca bolo nakoniec divadielko O princeznej so zlatou hviezdou na čele. Odišli sme s bohatými zážitkami a tešíme sa na ďalšie predstavenie.

• Scénické čítanie

• Dňa 28. septembra 2017 sa naši žiaci zúčastnili 0. ročníka regionálnej súťaže v scénickom čítaní. Súťaž v scénickom čítaní otvorili svojim predstavením českí herci Dávid Vacke a Jiří Hejcman pôsobiaci v Slováckom divadle v Uherskom Hradišti, ktorí sa už niekoľko rokov profesionálne venujú scénickému čítaniu. Spomínaní herci zasadli aj do poroty regionálnej súťaže. Súťaž zorganizovala Základná škola s materskou školou Babín v spolupráci s Oravským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne a Občianskym združením Divadlo nepozná nudu.
            Žiaci zo 4.B tiredy pod vedením p.uč. PaedDr. Lenky Kumorovej reprezentovali školu scénickým čítaním z knihy od Jaroslavy Blažkovej Ohňostroj pre deduška. Zo súťaže si odniesli nové skúsenosti, zážitky a samozrejme knihu a diplom za účasť v prípravnom ročníku.