• Kúzelný karneval - 29.1.2018

• Do galérie Kúzelný karneval - 29.1.2018 boli pridané fotografie.

Pondelok 29.1.2018 našu školu prišiel zabaviť KÚZELNÍK WOLF a jeho SRANDA BANDA na Kúzelnom karnevale. Všetci sme sa prezliekli do masiek a spoločne sa zasmiali, zabavili a zatancovali. Kúzelník Wolf nám predviedol rôzne triky, zavtipkoval si z pani učiteliek, naučil nás zopár tanečných krokov. Škola praskala od smiechu.Tešíme sa na jeho nové čísla aj niekedy nabudúce.

• Lyžiarsky výcvik - 22. - 26.1. 2018

• Do galérie Lyžiarsky výcvik boli pridané fotografie.

V dňoch 22.1.-26.1.2018 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili Lyžiarskeho kurzu v Nižnej. Okrem toho, že sa naučili lyžovať, absolvovali aj iné zaujímavé aktivity- bowling, plávanie v bazéne a prednášku s horolezcom. Žiaci boli rozdelení do 5 skupín a posledný deň súťažili medzi sebou v skupinách o najrýchlejšieho lyžiara a lyžiarku. Žiakom sa celý pobyt veľmi páčil. Siedmaci ďakujú pani riaditeľke, pánovi starostovi a pani učiteľkám - inštruktorkám, ktoré s nimi tento kurz absolvovali. :)

• Kvalifikácia do okresného kola v stolnom tenise - 17.,19.1.2018

Naše žiačky v zložení Veronika Okoličányová, Denisa a Monika Samuhelové a žiaci Kristián Jakubják, Jozef Murín a Ondrej Durčák po suverénnom výkone postúpili na okresné kolo, ktoré sa bude konať v Rabči. Držíme palce!

• Vianočná akadémia - 21.12.2017

• Do galérie Vianočná akadémia - 21.12.2017 boli pridané fotografie.

Žiaci našej ZŠ sa každoročne v predvianočnom období stretávajú na posedení pod jedličkou, na ktoré si každá trieda pripraví zaujímavý kultúrny program. V závere akcie mala príhovor p. riaditeľka.

• Žiacka latka 15.12.2017

• Na tradičnom už 29. ročníku súťaže Žiacka latka v skoku do výšky v Oravskej Polhore sa zúčastnila aj naša škola. Veľmi pekne ju reprezentovalo 18 žiakov a žiačok 5. až 9. ročníka.

• Prvá pomoc v materskej škole - 28.11.

• Dňa 28.11.2017   naši žiaci zo zdravotníckeho krúžku pod vedenim Márie Paterkovej navštívili materskú školu. Ďeťom predškolských tried hravou formou predviedli, ako môže dôjsť k rôznym zraneniam a ako tieto zranenia ošetriť. Škôlkari si potom mohli vyskúšať ošetrenie vlastnoručne.

• Okresné kolo v basketbale- starší žiaci- 28.11.

• Na okresnom kole v basketbale starších žiakov v Rabči sa naši žiaci umiestnili na 4. mieste. Školu reprezentovali D. Burdilák, O. Durčák, J. Holubjak, M. Jankola, O. Jurčák, L. Karliak, M. Karliak, M. Kozaňák, J. Murín, M. Plechár, M. Rončák a P. Vojtas.