• Stavanie mája - 27.4.2018

• 27. apríl v našej škole prebiehal podľa tradície stavania májov na našom území. Šiestykrát sa staval máj deviatakmi pred budovou školy. Žiaci 9. ročníka zo súboru Mútňanka s heligonkou a s pomocou triednych učiteliek pripravili pekný program, kde nechýbal tanec, spev, ani zábava.

• Návšteva olympijského víťaza - Mateja Tótha - 24.4.2018

• 24.4.2018 o 11.00 zavítal medzi žiakov našej školy olympijský víťaz Matej Tóth, 3- násobný olympionik, najlepší chodec a jeden z najúspešnejších slovenských atlétov posledného desaťročia.

Žiaci si pripravili krátky kultúrny program, po ktorom nasledovala autogramiáda. Matej trpezlivo podpisoval, fotil sa, umožnil deťom robiť selfíčka,...

Za pripravené pohostenie a darčeky ďakujeme pani učiteľke Dane Veselovskej, pani asistentke Kataríne Ďurčákovej, Elene Kubaľoveja firme ITM Slovakia.

• Deň Zeme - čistenie obce - 20.4.2018

• Dňa 20.4. sa žiaci našej školy v spolupráci s pedagógmi a obecným úradom v rámci Dňa Zeme zúčastnili na každoročnom čistení obce. Spoločne sa vybrali s vrecami a rukavicami vlastnoručne zbierať odpadky, aby  tým  pomohli  skrášliť obec. Dúfame, že sa nám podarilo upriamiť pozornosť ľudí na eko-povedomie, a spoločne  vyčistili našu obec.

• Oddychové zóny

• V našej škole pribudlo  v mesiaci marec  malé prekvapenie - nové oddychové zóny. Poďakovať sa musíme pánovi Antonovi Mrocekovi za palety, pani učiteľke Marcele Kosmeľovej za skontaktovanie s ním, pánovi Radkovi Kocúrovi za očalúnenie a najmä pánovi školníkovi za zhotovenie oddychových zostáv.

• Deň narcisov - 13.4.2018

• Dňa 13. 4. 2018 sa pri príležitosti Dňa narcisov konala verejná zbierka na podporu onkologických pacientov, do ktorej sa zapojila aj naša škola i dedina. Vyzbieralo sa 268,51 €. Všetkým darcom ďakujeme!

• Divadlo v Žiline - 23.3.2018

• Premýšľali ste niekedy , ako sa asi cíti hus? O čom premýšľa, sníva? V predstavení, ktoré sme videli Trafená hus bola samá kosť a koža, nemá priateľov a navyše je nešťastná, v depresii. A tak sa jedného dňa rozhodne, že najlepšie bude, keď skončí svoj nezmyselný husací život a nechá sa zjesť. Nebude to však také jednoduché.... A aký to bol príbeh sa dozviete, keď si pozriete toto divadelné predstavenie ako my. Už sa tešíme na ďalšie. Ale to už budeme o rok starší.
          • Stolný tenis, krajské kolo - 20.3.2018

• Dňa 20.3.2018 sa  žiačky Denisa a Monika Samuhelové a Veronika Okoličányová zúčastnili na krajskom kole v stolnom tenise, ktoré sa konalo v Čadci. V silnej konkurencii pekne reprezentovali našu školu a v konečnom umiestnení obsadili 7. miesto. Gratulujeme!